facebook_page_plugin

Návšteva partnerskej školy

Začiatok mája život na našej škole spestrila milá návšteva. Dvadsaťšesť žiakov a traja učitelia partnerskej školy z Náměšti na Hané pricestovali 10. mája a naši žiaci netrpezlivo očakávali stretnutie so starými i novými kamarátmi. Našim hosťom sme ukázali malebné skalné obydlia v Brhlovciach a ako z rozprávky vystrihnutý vodný mlyn v Bohuniciach. Na podvečer prvého dňa návštevy bol pripravený program v priestoroch školy. Žiaci si zmerali svoje sily vo vedomostnom kvíze, ktorý riešili spoločnými silami a úspešné vyriešenie všetkých úloh ich doviedlo k sladkému pokladu. Nasmiali sa pri rôznych zábavných súťažiach, po ktorých ich čakala diskotéka.

Druhý deň sa im predstavili mladší žiaci v kultúrnom programe plnom tanca a spevu a po ňom si v tradičných i netradičných športových disciplínach preverili svoju kondíciu zmiešané  česko – slovenské družstvá. V neďalekom Kalinčiakove si poobede prezreli románsky kostolík, ktorý sa považuje za jednu z najkrajších románskych pamiatok na Slovensku a barokový kaštieľ z 18. storočia. Po nenáročnej turistike si pri pamätníku Šiklóš – Vápnik mohli pozrieť mesto Levice ako na dlani. V podvečer druhého dňa sme si vypočuli hudobné talenty, zasmiali sa pri zábavných hrách a tanečnice z 9.B premostili program k diskotéke.

V piatok ráno pri lúčení s kamarátmi vypadla slzička z nejedného oka. Rozlúčili sme sa s milými hosťami, ktorí ešte navštívili Levický hrad a prezreli si centrum mesta. Spoločne sa tešíme na ďalšie stretnutie.