facebook_page_plugin

Akcie školy - Máj 2016

Deň matiek

Láska dieťaťa k matke sa zmerať nedá. Mamy cítia lásku svojich detí každý deň.  Dňa 30.5. 2016 a 31.5. 2016 žiaci II.A, II.B a I.B triedy vyjadrili lásku svojim mamám inak ako každý deň. Z príležitosti Dňa matiek si nacvičili pod vedením svojich pani učiteliek K. Loskotovej, Ľ. Gurišovej, A. Cucorovej a pani vychovávateliek R. Miťkovej, E. Vargovej  nádherný program. V programe vyznali lásku svojim mamičkám básňami, piesňami a tancami. Každý žiačik si pre svoju maminu pripravil aj vlastnoručne vyrobený darček, ktorý jej v závere odovzdal. Veríme, že si mamičky tieto vzácne chvíle užili a želáme im, aby im ich deti robili len a len radosť.

 

Máme "Superstar"

Priblížiť sa k svojmu speváckemu idolu, zažiť priazeň publika, vystupovať na pódiu pod svetlami farebných reflektorov je snom nejedného mladého človeka. Martine Štviarovej, žiačke IX.A sa to podarilo. A podarilo sa jej nielen prežiť pocity veľkej speváčky, ale zároveň dokázať, že je  na Slovensku jednou z tých najlepších.

Čítať ďalej: Máme "Superstar"

Partnerská návšteva

                                                  18. mája 2016 nás znova poctila svojou návštevou partnerská škola z Českej republiky, z mestečka Náměšť na Hané. Pripravili sme si preto pre nich plno aktivít a bohatý program. Vo štvrtok sme interaktívnym spôsobom predstavili Levice a región, doobeda nás čakalo plno športových hier a poobede sme absolvovali prechádzku mestom s výstupom na Kalváriu. Na znak znovuobjaveného partnerstva, riaditelia škôl zasadili strom priateľstva v areáli školy. Večerný program zabezpečili naši žiaci, ktorí si pripravili krátky program a spoločne sme sa zabavili na diskotéke. Piatok uzavrel tanec štvorylky na námestí, ktorej sa zúčastnila aj naša škola. Ťažko sa lúčilo, no už teraz sa tešíme na opätovné stretnutie pre zmenu v Českej republike v dňoch 21.9 - 23.9.2016

Exkurzia v ovocnom sade

Naši tretiaci sa 11.5. zúčastnili veľmi zaujímavej exkurzie, navštívili Emilove Sady OVD Dvory nad Žitavou. Spoznali miesto, pestovanie, skladovanie a spracovanie  ovocia, na ktorom si takmer denne pochutnávajú v školskej jedálni. Práve tieto sady sú pestovateľmi a dodávateľmi ovocia do školských jedální a preto sme s radosťou prijali možnosť spoznať miesto, odkiaľ k nám chutné ovocie prichádza.

Na bicykli bezpečne

Dňa 10.5.2016 sa v Bátovciach konalo okresné kolo súťaže Na bicykli bezpečne. Družstvo našich žiakov v zložení Nina Gábršová, Dominika Kušnieriková, Jakub Kasan a Benjamín Korbela obsadili skvelé 1. miesto a postupujú na majstrovstvá kraja. Srdečne blahoželáme!

Majáles 2016

Dňa 6. mája 2016 sa konal už 5. ročník tradičného majálesu, ktorý finančne podporili RZ ZŠ Školská 14 a Nitriansky samosprávny kraj. Hostia mali možnosť vidieť nové tanečné čísla žiakov I. stupňa, tanečných tried a predškolákov z MŠ na Vojenskej ulici v Leviciach. DFS Vinička  odštartoval zábavu vo vonkajších priestoroch školy pri postavenom máji. Deti mohli využiť atrakcie, ktoré boli pre nich v tento deň pripravené: kolotoč, poníky, maľovanie na tvár a  skákací hrad. Pre všetkých hostí bolo pripravené občerstvenie, guláš, párance, cukrová vata a o príjemnú atmosféru sa postarala živá hudba. Na záver podujatia bola vyžrebovaná bohatá tombola a boli vypustené balóny šťastia.